Takie moje przemyślenie…

Takie moje przemyślenie…

Takie moje przemyślenie obserwując tag – Wy serio myślicie, że jesteście uzależnieni od cukru?

Wiecie co ma faktycznie dużo cukru?

– Cukier z cukierniczki
– Miód, dżem*
– Pewne owoce (np. figi, winogrona)*

Serio ktoś jest od tego uzależniony? Bo chyba jesteście uzależnieni od – batoników, muffinek, pączków, ciastek, nutelli i lodów – czyli produktów zarówno duża ilość cukru oraz tłuszczu o dużym poziomie smakowitości, a nie takich, które posiadają sam cukier. Spróbujcie sobie wcinać całą swoją pulę Ww miodem lub cukrem z cukierniczki – powodzenia (podpowiem, że będziecie mieli dość po 3-4).

* Z owocami być może akurat niektóre osoby tak szybko się nie zapchają bo to fruktoza nie daje sygnału dla greliny ani dla neuropeptydu Y i czasem dosłownie lepiej może wyjść czysta glukoza (kto odważny niech strzeli kieliszek i powie czy ma ochotę na więcej xD) lub cukier z ratio 1:1 glukoza/fruktoza.

Naprawdę są sytuacje, w których zarówno owoce jak i również warzywa (zapychanie na kilogramy ludzi błonnikiem szczególnie ze zbożami), nie są wskazane i będą NIEZDROWE dla danej jednostki. Później dziwienie, że są problemy z „dwójeczką” oraz bardzo nieprzyjemne gazy, gdy ktoś się naje z tych owoców i warzyw h. foodmapsów, które mu nie służą.

Nie chcę demonizować przy okazji tego wpisu o cukrze warzyw/owoców, ale zacznijcie czasem zamiast podążać za modą trochę coś samemu zinterpretować.

¯_(ツ)_/¯

Dlatego w kontroli głodu dadzą radę zarówno diety wysokowęglowodanowe jak i wysoko tłuszczowe, natomiast zarówno wysokowęglowodanowe jak i wysokotłuszczowe zarazem – nie.

#mikrokoksy #mirkokoksy #dieta #chudnijzwykopem #tyjzwykopem #fullborsukworkout #silownia #zdrowie

Comments are closed.