Szanowni Państwo, w dniu…

Szanowni Państwo, w dniu…

Szanowni Państwo, w dniu dzisiejszym możemy bezproblemowo wypełnić dzienne zapotrzebowanie kaloryczne dorosłego mężczyzny za jedyne 4,56 zł
Sposób obliczenia jest prosty, zwykły pączek w Lidlu kosztuje 60 groszy, ale ale! W Tłusty Czwartek sklep ten oferuje sprzedaż pączków po 38 groszy za sztukę, przy zakupie 12 sztuk. Czy się to opłaca? Sprawdźmy.
Średnie zapotrzebowanie kaloryczne dorosłego mężczyzny (prowadzącego tryb siedzący z niewielką aktywnością fizyczną) wynosi 2400 kcal. Jeden pączek z pudrem i nadzieniem wielowocowym (taki jak w Lidlu) to równowartość min. 280 kcal (w zależności od rozmiaru pączka, przeważnie są bardzo podobne).2400 kcal / 280 kcal = 8,5 pączka (~ 9 pączków)
Jeżeli wzielibyśmy 9 pączków w cenie pozapromocyjnej to zapłacilibyśmy 5,40 zł (9 x 60gr), jeżeli jednak zdecydujemy się wziąć 12 sztuk i zapłacić po 38 groszy za sztukę to poniesiemy koszt 4,56 zł.
Opłaca się więc wziąć 12 sztuk i mieć nadwyżkę trzech pączków, którymi możemy poczęstować naszych znajomych, przyjaciół, rodzinę itp. ( UWAGA nadwyżkę możemy też zostawić na dzień jutrzejszy)
Pączek to posiłek bogaty w składniki odżywcze takie jak niezbędne kwasy tłuszczowe, minerały oraz witaminy (w nadzieniu).
Podsumowując całą analizę, w dniu dzisiejszym możemy zapełnić zapotrzebowanie kaloryczne za jedynie cztery i pół złotych, co równa się połowie ceny za zapiekankę i 1/4 ceny kebaba.
#tlustyczwartek #polak #dieta #protip #matematyka

Powered by WPeMatico

Comments are closed.