Po co w ogóle ludzie tutaj…

Po co w ogóle ludzie tutaj…

Po co w ogóle ludzie tutaj udają wielką pro-naukową społeczność gdy po prostu niczym w większości nie różnicie się od anty-naukowych grażyn z facebookowych grup? W gorących ludzie się pienią, ze jakaś laska poleca Ziębę, a w między czasie na głównej wykopujecie gówno-badanie z kompletnie fałszywą i szkodliwą tezą sprzeczną z obecnym konsensusem naukowym tylko dlatego, że pasuję wam do waszego światopoglądu.

Gdy ktoś wam podaje najwyższej jakości dowody, czyli najnowszą meta-analize sprzed 2 miesięcy, opracowanie z JACC podpisane przez wiodących kardiologów oraz najbardziej wiarygodne badanie sprawdzające nie tylko korelacje, a stan zwapnienia tętnicy wieńcowej dodatkowo opisane przez Dr Damiana Parola, to zostaje nazwany świrem, fanatykiem i za najwiarygodniejsze źródło wiedzy uznajecie artykuł z pop-fitnessowej strony Benevita.

Te badanie to najniższej jakości dowód – jest to wyłącznie badanie kontrolne stworzone przez autora książek dotyczących odchudzania gdzie osoby w obu grupach spożywają tyle samo tłuszczy nasyconych (główny czynnik odpowiedzialny za wzrost poziomu cholesterol) i cholesterolu. To, że ludzie jedli mniej jajek, nie oznacza, że nie dostarczali szkodliwych dla ich zdrowia substacji z innego źródła.

Idealnie zaprogramowany ściek dla mas, a potem będą heheszki, że „HEHE CO ROKU JAJKA SĄ ZŁE, A POTEM DOBRE HEHE”. Jak się jest debilem, który wykopuje takie bzdury, a nie bierze pod uwagę meta-analiz naukowych czy niezależnych badań randomizowanych to nie ma co się dziwić.

Szkoda strzępić ryja.

#nauka #liganauki #shitwykopsays #dieta #weganizm

Comments are closed.