Organiczne jedzenie prawdziwą…

Organiczne jedzenie prawdziwą…

Organiczne jedzenie prawdziwą przyczyną autyzmu! Czyli o tym jak nie być durniem czytając doniesienia „naukowe” o szkodliwości np. mięsa
Prawie zawsze w popularnej prasie możemy czytać nagłówki w stylu „jedząc 3 jajka dziennie narażasz się bardziej niż paląc papierosy”, „mięso czerwone powoduje osłabienie układu odpornościowego”, „dieta wegańska leczy łaka (maka fą)”.
Co wszystkie te nagłówki mają wspólnego? Wszystkie są bzdurą. Chodzi po prostu o clickbaity, a sami autorzy zazwyczaj wyciągają błędne wnioski z badań. Poniższy wykres pokazuje, że korelacja nie koniecznie musi mieć związek przyczynowy.
Sam dlatego jestem dość wybredny jeśli chodzi o badania, źrodła, że coś działa na 4 szczurach nie oznacza, że zadziała to zawsze. Chodzi tu o metody treningowe, dietę, suplementy. Dlatego zawsze należy sprawdzić na czym było badanie, jak długo, jak było przeprowadzone, czy była podwójna próba ślepa, placebo, czy potwierdzono to w innych badaniach.
Uważam za uczciwe, jeśli ktoś coś polecam szczerze mówiąc „na mnie działa” – nie mam z tym problemu, jest to fair (tym bardziej jeśli słowa pokrywają się z rzeczywistością), jednak dostaję alergii, gdy ktoś mówi „nauka mówi, że X”, gdy w rzeczywistości powołuje się na coś z dupy wzięte.
#mikrokoksy #mirkokoksy #silownia #zdrowie #dieta #fullborsukworkout

Comments are closed.